dzika miłość, dzikie wiersze, hipisowskie dni

Po ciężkiej nocy, przesyconej bólem głowy udało mi się stanąć na nogi i trochę ogarnąć. Nie poszłam do szkoły, bo boje się, że coś znowu mogłoby mnie rozboleć. Wtorek był koszmarem. Przez cały dzień mój brzuch z bólu nie pozwalał mi się nawet wyprostować, a potem o trzeciej w nocy moja głowa zaczęła pękać. Okropność.
Jestem w trakcie pisania czterostronicowej notatki o gospodarce Chin. Damy radę! *-*

Weekend spędziłam bardzo fajnie! W piątek wyskoczyłam z Olbsem na miasto i znów robiłyśmy sobie tipsy. Tym razem miały jakiś lipny klej, bo odpadły bardzo szybko. Sobotnie popołudnie spędziłam bzikując ze Spryń. Było głośno! *-* Niedziela, jak zazwyczaj nie obeszła się bez spotkania z Bartoszem. Oglądaliśmy Pamiętniki z Wakacji i Spongeboba. 

Jestem typem człowieka, który woli zagłębiać się w refleksji niż zatracać w marzeniach. Ostatnio myślałam nad naszym patriotyzmem. Pewien czas temu usłyszałam słowa: "Ja nigdy nie przyznaję się, że jestem z Polski, przecież to wstyd". Usłyszawszy to miałam ochotę wyrwać tej osobie ( za przeproszeniem ) nogi z dupy. Krew zaczęła mi buzować, tętno wzrosło maksymalnie, a ogromny natłok myśli w tamtej chwili nie pozwolił mi otworzyć buzi i porządnie się odszczekać. Jako naród przeżyliśmy naprawdę wiele... Mnóstwo wojen, dużo konfliktów i sam fakt, że zniknęliśmy z mapy na 123 lata! Miliony ludzi zginęło za naszą ojczyznę, a ja teraz słyszę takie słowa? Może niektórzy nie potrafią sobie po prostu uzmysłowić co nasi przodkowie musieli poświęcić, abyśmy teraz mięli WOLNĄ POLSKĘ! Nie jestem wybitną patriotką, ale gdy ktoś powie choć jedno złe słowo na moją ojczyznę gotowa jestem zabić. Może to już ten tzw. "polski" temperament. Jako ludzie, nie mamy zbyt dobrej opinii na tle innych państw. Sami chyba o tym wiecie. Polacy postrzegani są jako złodzieje, kłamcy i pijacy. Może jest w tym coś prawdy. Słyszałam mnóstwo historii dotyczących naszej ciemnej strony. Tak, jest mi wstyd za to co robią Ci ludzie, że kradną, kłamią i sprawiają, że Polska ma coraz więcej "anty-fanów". Nic na to nie poradzę. Nie mogę władać nad tymi ludźmi. Nie wyobrażam sobie wyjechać za granicę i zamieszkać w tamtejszym miejscu. Wewnętrzna siła rozerwałaby mnie. Nie mogłabym opuścić naszej ojczyzny. Jestem dumna z tego, że jestem Polką, mimo iż źli ludzie będący dookoła niszczą nam reputację, ja zawsze będę starać się bronić Polski w najlepszy sposób jaki będę mogła. Mogę rozpisywać się tutaj wieczność na ten temat, ale zapewne większość z Was popatrzy na zdjęcia i napisze pusty komentarz... Bez urazy dla tej części czytelników bloga, którzy potrafią razem ze mną przeżyć to co właśnie ja teraz przeżywam. Dzięki Wam za to. A wy? Co myślicie o Polsce?
Wszystkie te zdjęcia były robione podczas rozmowy ze Spryń :D Można po nich wywnioskować, że z nią jest zawsze bardzo śmiesznie! Uwierzcie :D 
 Skype, Youtube, Spryń i moje miejsce pracy. Tak, tak właśnie teraz siedzę przy tym kompie i piszę post.

Komentarze

 1. mniam, a tak mieliśmy ochotę ostatnio z chłopakiem na big milka! :) muszę się zgodzić z opinia co napisałaś w notce, niestety ale każdy słynie z czegoś niedobrego na tle innych państw, nie jesteśmy w stanie temu zaprzestać, jedynie sprawić by tam gdzie jesteśmy pokazać, że ludzie którzy mają o nas z góry założone zdanie się mylą :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Loody. < 3 Jeeny. Jaką ja mam ochotę pozwolić sobie na taką pychotę przyjemność. : )

  OdpowiedzUsuń
 3. To co napisałaś, o patriotyzmie jest piękne *.*
  Szkoda że tak mało osób myśli w ten sam sposób co ty ;( .
  Pzdr. ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładne zdjęcia widzę że
  jesz moje ulubione lody:)
  Świetny blog obserwuję i liczę na to samo ;*

  http://michikooo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne słowa... hmmm co myślimy o Polsce.. to głęboki temat strasznie nawet nie wiem od czego zacząć i jak to opisać. Szczerze to nawet nigdy się nad tym nie zastanawiałam.

  Boziu *-* Big Milk straciatella, uwielbiam x__x
  fajne zdjęcia ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. big milk i to jeszcze straciatella, coś niebiańskiego !

  OdpowiedzUsuń
 7. Best beat eve ? :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja wiem, że Polska to moja Ojczyzna, wiem także, że wiele krwi wylano za nią, i byłoby to bardzo niemiłe z mojej strony, gdybym oskarżała Polskę o swoją "Polskość". Pomimo tego, bardzo chciałabym wyjechać za granicę, ale to jest powiązane z chęcią poznawania świata, aniżeli z jakąkolwiek niechęcią do Polski. Ale... może jednak trochę... To co teraz jest wyrabiane, większość kwestii związanych z polityką, czasem przyprawia mnie o zawrót głowy..

  / Na zdjęciu u góry po prawej w tych 4 złożonych razem, podobna jesteś do Seleny Gomez, co odbierz jako komplement. :)
  A takiego Big Milka jeszcze nie jadłam nigdy. Nie przepadam jakoś za poznawaniem nowych smaków lodów. :)
  Miłego wieczora!

  OdpowiedzUsuń
 9. te lody juz chodza za mna od tyogdnia ;Opozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 10. Mmmm, nie jadłam tego big milka! Jutro muszę kupić!

  OdpowiedzUsuń
 11. masz bardzo ładny uśmiech *.*
  smaka na loda mam .
  wbij czasem do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Śliczna dama z Ciebie, wiesz? <3 Pozdrawiam <3

  OdpowiedzUsuń
 13. Great photos
  http://kate-fashionschtick-kate.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Kocham Big Milki ;) Wpadnij do mnie i zapraszam do obserwacji ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. pięknie napisane ;) mądra z Ciebie dziewczyna!
  super zdjęcia *.*

  OdpowiedzUsuń
 16. Uwielbiam big milka stracietella:)

  OdpowiedzUsuń
 17. fajne zdj.;) nie przepadam za stracietellą;|

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Koncert Gorillaz (Open'er 2018) - czyli jak spełniać marzenia

Pole pełne lawendy