Praga dzień I

Tydzień temu byłam na wycieczce w stolicy Czech - Pradze. Moja mama jest nauczycielką w gimnazjum i organizowany był taki trzydniowy wyjazd więc pomyślałam czemu nie? W Pradze jeszcze nie byłam, zawsze chciałam ją zobaczyć, a więc była to doskonała okazja do zwiedzania. 

W jedną stronę jechaliśmy ok. 7 godzin. Zwiedzanie zaczęliśmy od prawobrzeżnej części miasta, m.in Most Karola, zegar Orloj ( który podobał mi się najbardziej ), Plac Republiki, Brama Prochowa, dzielnica Żydowska i ogólnie caaałe Stare Miasto. Praga przez uległość wobec Niemiec podczas wojny nie została zniszczona. Dlatego też zabytków jest mnóstwo! Tak jak i kościołów. Najbardziej zaskoczył mnie stary kościół przerobiony na hotel! Przewodnik wytłumaczył nam, że ówcześnie Czesi byli bardzo wierzący, a teraz większa część z nich to ateiści, a że Praga to miasto turystyczne, każdy kąt do spania się przyda. Ten "patent" spania w kościele wyjątkowo utkwił mi w głowie. W Polsce raczej by to nie przeszło :D

Po kolacji i zakwaterowaniu w hotelu wraz z kuzynką wybrałyśmy się na krótki spacer po okolicy. To był dzień pełen chodzenia, ale to jak najbardziej na plus! :-)

Komentarze

 1. Ja byłam w Pradze kilka lat temu i odwiedziłam podobne miejsca co Ty. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W Pradze byłam jakieś 3 lata temu jednak w następny weekend znowu się tam wybieram :) to miejsce jest tak piękne, że chce się do niego wracać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Ja tylko raz byłam w Pradze, ale tak dawno, że nawet nie wiem gdzie są moje wszytskie zdjęcia :p
  Pozdrawiam,

  Miśka
  miskagrabowska.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Koncert Gorillaz (Open'er 2018) - czyli jak spełniać marzenia

Pole pełne lawendy